Na Lipně si Silvestra užijí i běžkaři

31.12.2014 16:57

Holá skutečnost, že nejlepší Silvestr je na horách, se potvrdí ve Skiareálu Lipno. Tam totiž začala v tomto týdnu pravá zima a lyžaři se mohou těšit na tři sjezdovky, ale i 29 kilometrů běžeckých tras. Nebude chybět ani tradiční novoroční výstup na Stezku korunami stromů.

„Máme tady ideální podmínky, když na sjezdovkách je už přes 40 centimetrů technického a přírodního sněhu. Nově jsme také připravili 29 kilometrů běžkařských tras,“ pochvaloval si v úterý ředitel Ski areálu Lipno Petr Dušek.

Dále upozornil, že na Silvestra se počítá s otevřením Školní sjezdovky a pouze s denním lyžováním. „Děláme to tak každý rok a večer budou všichni slavit,“ konstatoval Dušek. Na Nový rok, ve čtvrtek se mohou lyžaři těšit na otevření další sjezdovky a to Lišáka Foxe. „Rozjede se také další lanovka a to sice Promenádní,“ ozřejmil ředitel areálu. To už budou v provozu kompletní lanové dráhy a víc jak 5 km sjezdových tratí.

Návštěvníci Lipna si jistě užijí i další tradici, novoroční výstup na Stezku korunami stromů. Začátek je v 10 hodin dopoledne a každý návštěvník dostane účastnický list s malým překvapením. Ve věži se pak budete moci posilnit (nealkoholickým) punčem a od 12 do 14.30 hodin tam zahraje jihočeské šlapeto VEHICLE CLUB BAND.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti LIPNO SERVIS s.r.o.

—————

Zpět