Rybolov pro otužilé ! První ročník rybářských závodů v lovu ryb pod ledem! Sobota 29.1. rybníček u bobové dráhy

26.01.2011 20:49

Lipno nad Vltavou – V poslední době se objevují nové soukromé revíry jako houby po dešti. Jeden takový vznikl i uprostřed lyžařského střediska v Lipně nad Vltavou. Bývalá zasněžovací nádrž posloužila novému účelu a dnes se v ní prohání tečkovaní krasavci . Nádrž je průbežně zarybňována od května 2010 atraktivními druhy ryb jako je pstruh duhový, pstruh obecný, siven americký a dokonce i dva druhy jeseterů.

Začátkem prosince zde odstartovala první zimní sezóna.  Po vzoru severských rybářů se zde speciálním vrtákem dělají díry v ledu, ve kterých se poté provádí samotný rybolov. Klasické vybavení zde nehledejte. Prut i naviják jsou menší a citlivější, aby byl cítit i ten nejjemnější záběr. Samotné zdolávání ryb je adrenalinovou záležitostí. Do poslední chvíle nevíte jaká ryba vám v hlubinách pod ledem zabrala. Cítíte jak ryba tluče hlavou do ledu a snaží se osvobodit. Avšak díky spolehlivému vybavení se ji to většinou nepovede a vy jste odměněni pohledem na tečkovaného pstruha , který na vás po chvíly vykoukne z díry..

Chycené ryby je možno po úspěšném zdolání pustit zpět, ale pokud jste milovníci rybího masa můžete si ryby odnést domů a připravit si zdravou večeři…

Cena rybolovu:  350 Kč

V ceně je zapůjčení vybavení, nástrah a krátká instruktáž

Rybáři si mohou odnést 3 ryby v délce do 35 cm, popř. další ryby možno dokoupit za 130 kč/ kg

 

Dne 29.1. ( sobota) se na této nádrži koná první ročník rybářských závodů v této speciální rybolovné technice.

Propozice závodů:

Kdy:  29.1.2011 sobota                          

prezence 8- 8:45 hod ,

1. poločas 9:00- 11:30,

2 . poločas 12:30- 15:00

Vyhlášení 15:30 hod

 

Kde: Lipno nad Vltavou, bývalá zasněžovací nádrž u bobové dráhy.

 

Popis nádrže:

Nádrž je průběžně zarybňována od května 2010, před závody bude přisazeno cca 350 ryb všech velikostí (Pstruh duhový, Siven americký). Lovené ryby: Pstruh duhový, Siven americký, Pstruh potoční, okoun říční, Jeseter sibiřský , jeseter ruský, amur bílý, plotice obecná, jelec jesen zlatá forma.

Hloubka nádrže až 1,5 - 3,5 m

 

Propozice závodů:

V den závodu budou vyvrtány a očíslovány dírky. Chytá se dva poločasy, na každý si závodník vylosuje 1 díru. Chytá se na jeden prut, háčky bez protihrotů. Živé nástrahy povoleny ( kromě živých rybiček). Systém hodnocení: 1cm = 1 bod. Pro soutěžící s nejvíce body budou připraveny hodnotné ceny. Dále bude vyhlášena nejdelší ryba závodů.

 

Startovné: 350 Kč

 

Možnost zapůjčení vybavení až pro 15 závodníků

Na břehu nádrže se nachází bar – velký výběr horkých nápojů. Občerstvení zajištěno

 

Možnost rezervace míst na email : sportovnirybolovlipno@seznam.cz, tel. 605 118 725, nebo na 605 312 062

 

Všichni jste srdečně zváni, Těšíme se na vaší účast!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

—————

Zpět