Skiareál Lipno chystá novinky

21.11.2015 21:25

Sjezdovka pro náročnější lyžaře Vyhlídka, skicrossová dráha s klopenými zatáčkami, nebo rozšíření a zpestření výuky mladých lyžařů, to jsou jen některé z novinek na nadcházející sezónu ve Skiareálu Lipno. Jediné pětihvězdičkové zimní středisko na jihu Čech tak nabízí už 11 kilometrů sjezdových tratí a výjimečné podmínky pro sport a rodinou zábavu.

Sezóna začne v areálu, jakmile uhodí první silnější mrazy díky modernímu a nyní ještě rozšířenému systému zasněžování. „Už nyní je areál na zimu kompletně připravený. Čekáme jen na první mrazivé dny, které využijeme k zasněžení sjezdovek. Výkon zasněžovacího systému jsme navýšili o 25 procent, když v současné době disponujeme čtyřiapadesáti sněžnými děly a tyčemi,“ upozornil ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.

Skiareál reaguje na velkou oblibu u českých i zahraničních turistů, navyšuje kapacitu, komfort i zlepšuje sportovní náročnost. „Tomu odpovídá i nová červená sjezdovka, která měří 1200 metrů a má sklon pro sportovnější jízdu. Překvapení se dočkají i skikrosaři, pro které připravujeme novou dráhu, s níž nám pomáhal i jeden z reprezentačních trenérů. Dočkají se zábavného terénu s klopenými zatáčkami a boulemi,“ podotkl Dušek.

Slavnostní zahájení sezóny se uskuteční 19. prosince a děti i dospělí si užijí nabídky z bohatého programu. Po celý den se budou pořádat animace s lišákem Foxem, chystá se pohádka pro děti, nebo také koncert skupiny The Greens. Jedním z vrcholů dne bude lampionový průvod k novému symbolu Lipna Obrrybě, které může každý přinést své vánoční přáníčko.

Návštěvníci areálu se i letos mohou těšit na pravidelné celotýdenní animace. Každé pondělí odpoledne bude výlet na Stezku korunami stromů, v úterý od 14. hodin lední diskotéka na bruslích, ve středu se děti vydají Po stopách lišáka Foxe, čtvrtek bude patřit závodům klientů lyžařské školy Skischool Lipno, nebo večernímu bobování s lišákem Foxem a například v pátek bude den se sněžnou technikou.

 

Děti se zabaví i s horskou službou

Středisko, které je vyhlášené nabídkou pro děti, počítá s dalšími vylepšeními. „Dopracovali jsme systém každodenních animací s maskotem areálu lišákem Foxem i s nadstavbovými výlety pro děti s ukázkou práce horské služby, prohlídkou techniky i výletem na Stezku korunami stromů,“ zmínil další možnost z pestré nabídky Dušek.

Začínající lyžaři si jistě oblíbí i živou Školní sjezdovku, která bude každý den měnit svoji tvář a vždy ve čtvrtek se tam uskuteční závody lyžařské školy se slavnostním předáváním cen, na kterém nebude chybět ani maskot lišák Fox. Vedení areálu pracuje i na detailech jakými je oblečení lyžařské školy a obsluhy. „Začali jsme v této oblasti spolupracovat s firmou HH a následujeme tak vyhlášená horská světová střediska jakými jsou Chamonix, nebo Vail,“ upřesnil ředitel skiareálu.

 

S Lipno.card je všechno výhodnější

Přestože investice dosáhly 35 miliónů korun, lyžaři se nemusí obávat výrazného zvýšení cen skipasů. „Například v hlavní sezóně stoupne cena jednodenního skipasu o 40 korun, ale v ní mají lyžaři zaplacené i parkoviště, které má kapacitu tisíc aut, místní dopravu, lipenský skibus, nebo i Fox park a Bambini park, kde jsou čtyři pojízdné koberce,“ vysvětlil Dušek. Poznamenal, že návštěvníci se stále ve větším počtu zajímají o kartu hosta Lipno.card, která v nadcházející sezóně nabídne ještě více zážitků než v těch předchozích. Nová prodejní cena je 149 korun, avšak hosté kartu Lipno.card u vybraných ubytovatelů dostanou zdarma. Například čtyřčlenná rodina získá bonus v hodnotě téměř 600 korun. „Tato karta zajistí lyžařům také výhodnější skipasy po celou sezónu. Například rodiče se třemi malými závodníky ve věku 12, 8 a 5 let si užijí pětidenní lyžovačku jen za 7660 korun. To znamená, že i v hlavní sezóně ušetří 1900 korun,“ ozřejmila manažerka společnosti Lipensko Eva Černíková. Mezi výhodné nákupy bude letos patřit i třídenní a vícedenní skipas, který lyžařům s lipenskou kartou zajistí zvýhodněnou vstupenku na Stezku korunami stromů za 120 korun. Lipno.card přinese majiteli desítky výhod na různé služby v areálu, ale i na dalších místech Jihočeského kraje.

 

Kalendář akcí ve Skiareálu Lipno:

5.12. - Lipno dětem aneb Mikuláš naděluje

19.12. - Slavnostní zahájení zimní sezóny

25.12. - Vánoční nadílka na Stezce korunami stromů

1.1. - Novoroční výstup na Stezku korunami stromů

8. - 10. - Ski Camp

23.1. - Velbloud na sněhu

23.1. - Hvězdy na sněhu

29. - 31.1. - S ČT Sport na vrchol

6. - 8.2. - Rossignol Demo Tour

13. - 14.2. - Kramolínský obřák

27. - 28.2. - Masters

12.3. - Mini obřáček

—————

Zpět