Skipark Frymburk přivítá v pátek první lyžaře, lyžovat se bude za poloviční ceny

19.12.2013 16:23

Ve Frymburku na kopci Marta bylo v posledních dnech pěkně rušno. Během dne dokončovali pracovníci rodinného Skiparku Frymburk poslední přípravné práce a rolba upravovala sjezdovky.  V noci měla napilno pro změnu obsluha sněžných děl, aby stihla zasněžit co nejvíce sjezdovek. A podařilo se.

„Za poslední tři noci spadla díky inverzi teplota až k -6°C, a proto mohla všechna sněžná děla vyrábět velmi kvalitní sníh. Podařilo se nám vytvořit dostatečnou zásobu sněhu alespoň v dětském parku médi Kubíka, takže v pátek můžeme s radostí zahájit lyžařskou sezónu“, sdělil Lukáš Toušek, vedoucí provozu ve Skiparku Frymburk.

V pátek se začne lyžovat výjimečně od 12 do 16 hodin, od soboty začne standartní denní provoz od 9 do 16 hodin. Otevřen bude zatím jen zábavný dětský park médi Kubíka s pojízdnými koberci, kolotočem a obří klouzačkou – snowtubingovou dráhou. V provozu budou oba pojízdné koberce v dětském parku. Vlek s oběma sjezdovkami bude spuštěn, jakmile se podaří zasněžit horní část sjezdovek.

Z toho důvodu se bude v pátek a sobotu lyžovat za poloviční ceny.
Děti do 10 let zaplatí 25 Kč, junioři 40 Kč a dospělí 55 Kč na den. V ceně vstupu do dětského parku je zahrnuta i 115 m dlouhá obří skluzavka – snowtubingová dráha pro jízdu na duších. Zaparkovat bude možné přímo u dětského parku a zdarma. V provozu bude rovněž občerstvení v horské chatě Ranč U tří Anč přímo u dětského parku.

Místní lyžařská škola netrpělivě vyhlíží první zájemce. Zaujmout chce především malé děti individuálním přístupem a zábavnou formou lyžařské výuky.
„Už od minulého týdne nám volají rodiče, že by chtěli pro své děti rezervovat lyžařskou školku v novém dětském parku. Naši instruktoři jsou natěšeni, až o víkendu přivítají první malé návštěvníky“, řekl Michal Černocký z lyžařské školy Skiparku Frymburk.

Zahájení lyžařské sezóny ve Frymburku bude pro místní velkou událostí, protože za poslední roky si kvůli nedostatku přírodního sněhu moc lyžování na Martě neužili. Letos se bude poprvé lyžovat na technickém sněhu, a proto se frymburští občané i podnikatelé těší na to, že letošní zimní sezóna bude úspěšnější než ty minulé. V novém skiparku navíc najde v zimní sezóně práci přes 20 místních lidí.

Provozní doba Skiparku Frymburk (zatím pouze denní lyžování):

  • V pátek se bude lyžovat výjimečně od 12. do 16 hod.
  • Od soboty bude skipark v provozu každý den od 9 do 16 hod.
  • Lyžařská škola a půjčovna bude otevřena denně od 8.30 do 16 hod.
  • Otevřeno bude rovněž občerstvení Ranč U tří Anč u dětského parku od 9.00 od 21.00

www.skipark-frymburk.cz

—————

Zpět