Sněhové zpravodajství Lipno-Sternstein-Hochficht-Frymburk 10.2.2017: (sjezdovky, běžky, bruslení)

10.02.2017 11:38

Čeká nás slunečný víkend. Sluneční brýle a opalovací krém bude nezbytnou součástí výbavy, ať už se vydáte na sjezdovky, do bílé stopy či bruslařskou dráhu.

 • Skiareál Lipno – 11,6 km otevřených sjezdovek, Sternstein – 5,2 km, Hochficht – 21 km. Skipark Frymburk - v provozu obě sjezdovky, tubing i dětský park.

 

 • Bruslařské dráhy Frymburk – Lipno – Přední Výtoň a v Horní Plané jsou v provozu!
  Správcům ledové magistrály se podařilo zprovoznit tyto okruhy:

- Frymburk – Přední Výtoň – Lipno nad Vltavou: ovály ve Frymburku i Lipně nad Vltavou jsou v provozu, propoj mezi Lipnem a Př.Výtoní u Kobylnice je poškozený (na led vytéká voda).  Nástupní místo ve Frymburku je u převozu pod kostelem, v Lipně nad Vltavou pod aquaworldem.

- V Horní Plané je v provozu 400 m ovál u pláže a pak 2 km dráha směrem k mlýnu a zpět.

Led je hrbolatější, ale bruslit se v pohodě dá hlavně během dopoledne. Odpoledne bude led vlivem slunce a oteplení měknout.

 

 • Na Frymburských loukách je upravena stopa pro klasický styl + pás na skating. V úseku nad solární elektrárnou k obrátce a sjezdu ke Svatoníně Lhotě byla stopa upravena na novém místě, kde leží více sněhu. Kvalita je místy zhoršená (tráva, krtiny). V pátek odpoledne se pokusí správci stop zaházet nejhorší místa sněhem. Nové běžky nedoporučujeme, ale běžkovat se stále v pohodě dá.

  Mezi Frymburkem a Kramolínem je okolo Alpské vyhlídky upraveno 29 km stop. U Horní Plané už je sjízdný pouze Jelmský okruh. Na Schönebenu upraveno 143 km běžeckých stop (nejlepší kvalita), Sternstein 23 km.

  Stopy jsou ráno umrzlé a rychlé, je nutno dávat pozor při sjezdech.

Podrobnější informace o sněhových podmínkách zobrazíte zde.

 

Přehled nejlepších slev pro volný čas:

 1. Celodenní skipas na Sternstein pro 2. osobu zdarma s průvodcem Grenzgenial – úspora až 27 €, platí od Pondělí do Čtvrtka kromě období 20. - 23.2.2017
 2. Celodenní skipas do Skiparku Frymburk pro 2. osobu zdarma s průvodcem Grenzgenial – úspora až 450 Kč, platnost ve dnech Pondělí - Pátek
 3. Sleva 3 € na jednodenní skipas na Hochficht s průvodcem Grenzgenial –  platnost bez omezení
 4. 3hodinový skipas do skiareálu Mitterdorf u Stráženého pro 2. osobu zdarma – úspora 14 €, platí bez omezení
 5. Zapůjčení lyží/bruslí či broušení bruslí na 1 den pro 2. osobu zdarma. Úspora až 430 Kč. Půjčovny Lipno Centrum (v únoru platí pouze běžky a brusle), Sport Řezáč Frymburk (bez omezení).
 6. Vstup do aquaparku Frymburk pro 2. osobu zdarma. Úspora až 240 Kč – platí denně od 10:00 do 14:00.

Kompletní přehled slev během zimní sezóny zobrazíte zde.

Zdroj:

www.lipno-sternstein-hochficht.cz

—————

Zpět