Sněhové zpravodajství Lipno-Sternstein-Hochficht-Frymburk 17.2.2017 (sjezdovky, běžecké tratě, bruslení)

17.02.2017 10:37

Slunečné počasí si dalo pauzu a v pátek ráno na Lipensku slabě sněží. Sjezdové tratě jsou stále ve výborném stavu a po ránu skvěle upravené. Led na zamrzlém Lipně je kvůli oteplení ve zhoršeném stavu stejně jako běžecké stopy. Situace na bruslařské dráze se kvůli proměnlivému počasí může rychle měnit, proto doporučujeme sledovat aktuální informace na webu www.ledovamagistrala.cz

1. Skiareál Lipno – 11,6 km otevřených sjezdovek, Sternstein – 5,2 km, Hochficht – 21 km. Skipark Frymburk - v provozu obě sjezdovky, tubing i dětský park a nově každou středu a sobotu večerní lyžování (18-21 hod.)

2. Na zamrzlém Lipně je bruslení možné na těchto místech:

    a. Frymburk – Přední Výtoň – Lipno nad Vltavou: ovály ve Frymburku i Lipně nad Vltavou jsou v provozu a obě místa jsou propojena. Nástupní místo ve Frymburku je u převozu pod kostelem, v Lipně nad Vltavou pod aquaworldem.

    b. V Horní Plané je v provozu 400 m ovál u pláže a část okruhu směrem k mlýnu a zpět. Zbylá část okruhu je z bezpečnostních důvodů uzavřena a označena páskou.

3.    Běžecké stopy jsou ve zhoršeném stavu. Na některých místech již sníh zmizel a je potřeba lyže poponést.

    a. Stopy na Frymburských loukách jsou stále sjízdné v délce ca. 10 km. V nejlepším stavu je trasa vedoucí podél potoka. Nástupní místo s parkováním zdarma je u fotbalového hřiště a také u na poli naproti aquaparku. Nové běžky na tyto stopy nedoporučujeme.

    b. V lese okolo Alpské vyhlídky mezi Frymburkem a Kramolínem je v dobrém stavu trasa vedoucí po asfaltové cestě Strategická až k závoře u parkoviště pod Stezkou korunami stromů. V polovině stoupání je možné odbočit u krmelce vlevo, odkud se po vrstevnici dostanete rovněž k tomu samému parkovišti. Délka okruhu je ca. 8 km. Trasu vedoucí nad Martou po šotolinové cestě nedoporučujeme, v klesáních jsou místa bez sněhu nebo s vystupujícím kamením.

    c. Jinak je možné vyrazit na běžky také na zamrzlé Lipno, kde jsou vedle bruslařské dráhy vyšlapané stopy bez strojové úpravy.

 

Podrobnější informace o sněhových podmínkách zobrazíte zde.

 

Přehled nejlepších slev pro volný čas:

  1. Celodenní skipas na Sternstein pro 2. osobu zdarma s průvodcem Grenzgenial – úspora až 27 €, platí od Pondělí do Čtvrtka kromě období 20. - 23.2.2017
  2. Celodenní skipas do Skiparku Frymburk pro 2. osobu zdarma s průvodcem Grenzgenial – úspora až 450 Kč, platnost ve dnech Pondělí - Pátek
  3. Sleva 3 € na jednodenní skipas na Hochficht s průvodcem Grenzgenial –  platnost bez omezení
  4. 3hodinový skipas do skiareálu Mitterdorf u Stráženého pro 2. osobu zdarma – úspora 14 €, platí bez omezení
  5. Zapůjčení lyží/bruslí či broušení bruslí na 1 den pro 2. osobu zdarma. Úspora až 430 Kč. Půjčovny Lipno Centrum (v únoru platí pouze běžky a brusle), Sport Řezáč Frymburk (bez omezení).
  6. Vstup do aquaparku Frymburk pro 2. osobu zdarma. Úspora až 240 Kč – platí denně od 10:00 do 14:00.

Kompletní přehled slev během zimní sezóny zobrazíte zde.

Zdroj:

www.lipno-sternstein-hochficht.cz

—————

Zpět