Sněhový servis Lipno-Sternstein-Hochficht před Vánoci: otevírání nových sjezdovek + zasněžování také ve Skiparku Frymburk

22.12.2016 08:46

V lyžařských areálech okolo Lipna panuje krásné slunečné počasí a lyžaři si užívají lyžování na poloprázdných a skvěle upravených sjezdovkách. Díky mrazům daří zasněžovat a otevírat nové sjezdovky. Sněžná děla byla včera večer spuštěna i ve Skiparku Frymburk.

Sjezdovky Skiareálu Lipno, Sternsteinu a Hochfichtu jsou díky nočnímu mrazu ve velmi dobrém stavu a lyžuje se bez čekání. Běžkaři mohou vyrazit do bílé stopy na Schöneben, kde je upraveno 12 km běžeckých stop pro klasický styl i bruslení.

  • Ve Skiareálu Lipno je otevřeno 7,4 km sjezdovek a v provozu je 6 ze 7 lanovek a vleků. Skiareál Lipno připravil svým hostům ten nejlepší možný dárek - každý den až do Štědrého dne bude otevřena nová sjezdovka.
  • Na Hochfichtu panují nejlepší sněhové podmínky na Šumavě. V provozu jsou všechny lanovky a vleky a otevřeno je 8,6 km sjezdovek.
  • Pro běžkaře je na Schönebenu upraveny 12 km stop.
  • Na Sternstein jsou otevřeny sjezdovky Schlepplifthang + Familienabfahrt (1 850 m) a dětský park Elefuntasia se zábavnými výukovými prvky a česky hovořícími instruktory lyžování. Zároveň probíhá zasněžování sjezdovky Slalomhang.
  • Ve středu večer bylo ve Skiparku Frymburk zahájeno zasněžování dětského parku médi Kubíka a sjezdovky na Martě. Spuštění areálu bude závislé na tom, jak rychle se podaří připravit kvalitní sněhovou pokrývku.

Podrobnější informace zobrazíte zde.

Zdroj:

www.lipno-sternstein-hochficht.cz

—————

Zpět