Zimní lyžařská sezóna klepe na dveře! Hochficht i Lipno koncem týdne zahájí provoz

02.12.2012 23:45

Zimní lyžařská sezóna bude brzy zahájena.

Na rakouském Hochfichtu nedaleko Lipenského jezera začala opravdová zima a napadly první centimetry přírodního sněhu. Nízké teploty také umožnily spuštění všech 75 sněžných děl, která začala sjezdovky pokrývat umělým sněhem.

Při současné předpovědi počasí je velmi reálné, že lyžařská sezóna v největším rakouském skiareálu mimo Alpy, který je díky výhodné poloze u hranic velmi oblíben také u českých lyžařů, začne už v pátek 7. prosince.

Na sobotu 8. prosince je naplánováno slavnostní zahájení lyžařské sezóny, tzv. skiopening s doprovodným programem. Vrcholem skiopeningu bude hudební soutěž „Hochficht hledá hudební hvězdu“, na kterou se mohou přihlásit také české kapely. Ty předvedou své umění na pódiu přímo pod sjezdovkou. Porotou budou sami návštěvníci skiareálu, kteří svými hlasy určí vítěze.

Výherci soutěže se mohou těšit na VIP lyžařský den na Hochfichtu s exkluzivním parkováním přímo pod lanovkou, celodenním lyžováním zdarma, vydatným obědem, odpolední kávou s dezertem a samozřejmě také pamětní fotografií.

Zájemci se mohou do soutěže hlásit emailem odesláním přihlašovacího formuláře, který je také v českém jazyce uveden na webu www.hochficht.at

Více informací o skiopeningu na Hochfichtu 8. prosince si můžete přečíst zde:
www.lipno-sternstein-hochficht.cz

Skiareál Lipno

Nízké teploty umožnily také Lipnu spustit většinu ze 40-ti sněžných děl a otevření skiareálu je naplánováno na sobotu, 8 prosince.

www.zima.lipnoservis.cz

—————

Zpět