Informace o nás

Jak to všechno začalo?

S trochou nadsázky, na dětském hřišti. Tam jsme se poprvé potkali a setkání se postupně, z náhodných, stala pravidelnými. Mezitím co naše, nyní již více než dvouleté slečny teprve zjišťují, co to znamená mít kamarády, my rodiče jsme přišli na to, že společně bychom mohli ledacos dokázat.

Lipno není rodiště nikoho z nás, přesto se stalo naší vášní a bez něj si už neumíme svůj život představit. Tady se potkávají všechny krásy přírody s nespočetnými možnostmi sportů, aktivit i pasivního odpočinku pro malé i velké.

Společně jsme přišli na to, že bychom mohli všem, kteří přijedou na Lipno strávit svojí dovolenou, nebo jen víkend, nabídnout zpestření pobytu nabídkou různých aktivit.

Náš tým

Každý jsme dobrý v něčem jiném. Doplňujeme se. Spoustu věcí, nápadů děláme společně, ale přesto máme každý svoji interní odpovědnost a specializaci.

Šárka Knotková

Motto: Žít život na plno, poznávat, přijímat výzvy….

Na starosti mám především organizaci a zázemí našich aktivit a výletů.

Vždy mě bavily jazyky, poznávání cizích zemí, kontakt s lidmi. Moje práce se mi stala koníčkem. Vystudovala jsem školu cestovního ruchu v Karlových Varech. 15 let jsem ukazovala zajímavá místa naší země cizincům a české turisty provázela v zahraničí. Školní znalosti francouzštiny, angličtiny, němčiny a ruštiny jsem si zdokonalila během pracovních pobytů ve Francii a Kanadě. Francie se stala mým druhým domovem. Velkou školou pro mne byla práce v ubytovací agentuře, kde jsem spravovala 80 bytů, starala se o jejich pronájem, komunikovala s majiteli i cestovními kancelářemi. Nejlepší způsob odreagování je sport. Pro mě lyžování, paragliding, in-line brusle.

Proč právě Lipno nad Vltavou? Honza tu získal práci a já si to tu hned zamilovala. Otevřete dveře bytu a jste v krásné přírodě, s možností bohatého sportovního vyžití. Našli jsme tu i prima kamarády a to je to nejdůležitější!

Všechny získané zkušenosti jsem chtěla využít v nové práci. Díky setkání s Martinou, která se stala naším hybným motorem, dala našim myšlenkám a nápadům řád, se začaly plány uskutečňovat….

Honza Veber

Motto: Být šťastný a dělat šťastnými i ostatní. Jet pořád na doraz.

Do našeho teamu přináším vize a technickou stránku sportovních aktivit.

Láká mě vždy připravit klientům nové nepoznané zážitky, při realizaci aktivit se snažím klienty dotlačit až na kraj jejich možností, ale vždy s důrazem na bezpečí a jejich maximální spokojenost. Když něco neumím tak to nedělám.

Sport je nedílnou součástí mého života, je mi drogou a nedokážu bez něj žít. Narodil jsem se ve znamení raka a k tomu pod jezem, na Otavě ve Štěkni. To vše zřejmě ovlivňuje celý můj život. Na kajaku jsem začal jezdit ve svých šesti letech a během své závodní kanoistické kariery jsem jezdil na všech typech lodí, od rychlostních po divokou vodu. V posledních letech se věnuji výkonnostnímu raftingu a občas se svezu i na dračí lodi. Druhým srdečním sportem jsou lyže a vše na sněhu. I mým druhým domovem je Francie a oblast Trois Vallees především. Kromě sportu se mi podařilo vystudovat Pedagogickou fakultu, kde jsem v sobě objevil, uzavřené jazykové šuplíčky. Jedním z mých oborů byla španělština. Po dokončení školy jsem se dal na dráhu profesionálního průvodce a amatérského cestovatele. V prostředí, kde jsem žil, jsem vždy vstřebal další jazyky, němčinu, holandštinu, angličtinu, francouzštinu, trochu řečtinu a ruštinu. Proč Lipno? Nevím. Ale již zde začínám podruhé a zřejmě napořád, asi proto, že je tu vše co potřebuji k životu a přitom na dosah přírodě.

Zkušenosti: pozitivní – dlouhodobý člen raftového a repre teamu William&Delwin Prostějov, člen Denali expedition teamu – prvopřejezd Gibraltaru na raftu, prvosjezd řeky Nuchca v Tajze, sjezd Sun Kosi na raftech a kajaku a další expedice, jeden z prvních dvou guidů u IRF pro ČR, účast na lyžařských závodech Xwing Rally ve Francii, prvosjezd na dračí lodi divoké vody, v současnosti ředitel mega akce Lipno dragon boat race, manažer a tréninkový sparingpartner raftových repre posádek Hanace rafters, člen přípravného výboru ME v raftingu 2012.

Negativní: jako průvodce jsem byl u krachu cestovek Travela a Prog. Při povodních mi odplavala komplet nepojištěná firma. A rozvod to je taky zážitek. Ale co nezabije, to posílí.

Martina Šmuclerová Sládková

Motto: Slovo "nejde" neznám.

Mám na starosti především: ekonomiku, účetnictví, daně, základní legislativu, kalkulace, vyjednávání s dodavateli a vše co nějak souvisí s financemi a chodem firmy.

Ekonomický mozek našeho podnikání. Čísla a tabulky to je moje. Vystudovala jsem VŠE a ještě v jejím průběhu jsem začala pracovat jako finanční analytik a později v oboru řízení rizik u mezinárodní finanční instituce. Brzy jsem ale zjistila, že práce s lidmi je mnohem víc vzrušující než práce s čísly a tím začala moje manažerská kariéra. Po přestupu k jiné finanční instituci jsem se stále víc a víc věnovala obchodní stránce a nakonec také zakotvila jako obchodní ředitelka ve firmě mého, nyní již manžela. Po narození dcery jsme hledali místo, kde bychom ji v kvalitním prostředí mohli vychovávat a našli Lipno. Ani ve snu nás nenapadlo, že zde zůstaneme natrvalo. Začala jsme se postupně věnovat pronájmu apartmánů a tak přišla na spoustu věcí, které by šli dělat jinak, lépe. Od slov je u mě k činům blízko, začala jsem přemýšlet kudy na to. Nicméně mé zkušenosti z oblasti turistického ruchu jsou v podstatě mizivé, proto se nabídlo využít spojení s Šárkou a Honzou, kteří potřebnou praxi mají a nápady chrlí na počkání.

Petra Šudomová