Lyžování ve středisku Hinterstoder

28. 1. 2019 by admin1

Lyžování ve středisku Hinterstoder

Jedinečné Alpské středisko

Hinterstoder je alpské lyžařské středisko vzdálené od Lipna cca 2 hod. jízdy. Díky nadmořské výšce (2000 m.n.m) jsou v Hinterstoderu během sezony vždy výborné lyžařské podmínky. 90 % sjezdovek je navíc vybaveno umělým zasněžováním.
Hinterstoder je univerzální lyžařské středisko pro všechny. Své tratě si najdou jak začátečníci, tak i pokročilý lyžaři. Zkušení lyžaři si jistě nenechají ujít jízdu na trati světového poháru, na sjezdovce Hannes-Trinkl s maximálním sklonem až 60 %. Pro opravdové nadšence je připravena sjezdovka Inferno, která nabídne sklon 70 %! Zábavu a adrenalin vám nabídne SnowTrail s vlnitou dráhou a ostrými zatáčkami, permanentní závodní trať (s časomírou) nebo perfektně vybavený snowpark (obecně je považován za nejlepší v Horním Rakousku). Pro nejmenší je k dispozici Sunny kids park, což je dětský park plný zábavných překážek, cvičných vleků, koberců, ale také oblíbeného lyžařského kolotoče.
Středisko tak nabídne více než 40 kilometrů sjezdových tratí, z toho je 12 kilometrů označeno jako modré, 18 km jako červené a 10 kilometrů jako černé. Co do přepravních kapacit, je Hinterstoder velmi moderním střediskem. Nachází se zde několik úplně nových lanovek a vleků a další byly nedávno rekonstruovány. Celkem jsou ve středisku 2 kabinkové lanovky, 2 sedačkové lanovky, 8 vleků a řada přepravních pásů a dopravníků maximálně usnadňující přesuny mezi sjezdovkami.

Plánek střediska Wurzeralm a Hinterstoder

Fotografie z Hintestoderu