Lyžování ve středisku Wurzeralm

26. 2. 2019 by admin1

Skiareál Wurzeralm

Alpské středisko pro rodiny

Wurzeralm (v překladu znamennají slova Wurze koření a Alme horská pastvina) je malé a milé rodinné středisko, které díky Frauenkaru láká i náročnější lyžaře a freeridery.

V první  části Teichlboden (1 370 m), kde končí přístupová zubačka, se rozkládají především cvičné a méně náročné terény. Podél kratších vleků a jedné 4sedačky se nachází  modré či červené sjezdovky.
Dětský výukový park se zastřešeným kobercem stojí přímo u horní stanice, poblíž je i malá rekreační „vesnička“. Sjezdovka pro návrat vede podél zubačky do údolí, střídá „modro-červenou“ obtížnost.
Podél krátkého vleku na vrchol Schwarzeck (1 537 m) najdete modrou, červenou i černou trať a svou stopu si můžete vykroužit i v přilehlém lese.
V areálu jezdí 4sedačka na vrchol Gammering (1 605 m) nad červenou sjezdovkou. Do údolí se dostanete i po modré sjezdovce Gammering.
Náročnější a zároveň freeridová lokalita Frauenkar (1 870 m) s pomalou 2sedačkou je „odstrčená“ v zadní části areálu. V řídkém lese mezi sjezdovkami a lanovkou je hravý a místy i těžký freeridový ráj – plný drobných prohlubní a nerovností…

Wurzeralm je z údolí zpřístupněn nejrychlejší pozemní lanovkou na světě (14 m/s), která v r. 2020 získala nové moderní vagóny. Nástupní stanice se nachází nedaleko města Spital am Pyhrn směrem na sedlo Pyhrnpass.

Pod Frauenkarem stojí rustikální dřevěná horská chata Bärenhütte s cenově příznivou nabídkou, přímo u parkoviště v údolí pak celodenně otevřená moderní restaurace Wurzeralm Treff

Sjezdovky skiareálu Wurzeralm

Areál nabízí celkem 22 km sjezdových tratí.

46% modrých sjezdovek

45% červených sjezdovek

9% černých sjezdovek

 

Lyžování - Lyžování ve středisku Wurzeralm

Fotografie z areálu Wurzeralm