Lyžování ve Francii

20. 5. 2021 by Šárka Knotková

Lyžování ve Francii

Naše srdeční záležitost!

Doporučíme Vám ubytování v nejlepším lyžařském středisku v Evropě!

Naším partnerem je agentura Val Thorens Immobilier, která působí ve Val Thorens přes 30 let. Spravuje apartmány pro 2 až 15 osob,  v různých rezidencích v celém středisku. Sami si vyberete lokalitu a kategorii ubytování od jedné po čtyři hvězdičky.

S výběrem a rezervací Vám rádi pomůžeme. Dokonale známe prostředí. Ve Val Thorens jsme několik let pracovali.

Val Thorens je nejvýše položené lyžařské středisko v Evropě (2300 m). S nejlepšími a také nejstabilnějšími sněhovými podmínkami. Je součástí největší lyžařské oblasti na světě „Trois Vallées“. Tzv. Tři údolí, jsou dnes už čtyři (Courchevel, la Vallée des Allus, la Vallée des Belleville, Orelle), dokonale propojená 200 nejmodernějšími vleky na světě a  600 km sjezdových tratí všech obtížností (30 černých, 108 červených, 129 modrých, 44 zelených). Lyžuje se od 1300 m n. m. do 3200 m n. m., od poloviny listopadu do začátku května.

Val Thorens patří ke střediskům tzv. Třetí generace. Splní přání začátečníkům i nejnáročnějším lyžařům a snowbordistům. Většina ubytovacích kapacit je postavena přímo na sjezdovkách. Ráno si lyže nasadíte a večer sundáte. Žádné přejezdy skibusy.

Po lyžování na vás čeká relaxace v aquacentru s bazénem, vířivkami, saunou, párou…a také mnoho výborných restaurací s místními specialitami a dobrým vínem. Jedinečnou atrakcí je Savoyská večeře v restauraci Aiguille de Peclet a následný 6 km dlouhý sjezd s pochodněmi.

Val Thorens se pyšní ještě jedním nej… Nejdelší přírodní bobovou dráhou v Evropě. 6km

Recenze lyžařských středisek a informace o lyžování ve Francii v magazínu DobréLyžování.cz.,

Fotografie