Lyžování ve středisku Sternstein

28. 1. 2019 by admin1

Rodinný skiareál Sternstein

30 min jízdy autem z Lipna nad Vltavou

Sternstein (814 – 1102 m.n.m.) je útulný rodinný rakouský skiareál, který leží hned za hraničním přechodem Studánky u Vyššího Brodu. Je vzdálen ca. 20 minut autem z Lipna nad Vltavou.  Lyžování na Sternsteinu je velmi oblíbené u českých rodin s dětmi díky příjemné rodinné atmosféře a hlavně nepřeplněným sjezdovkám, které jsou vhodné pro začátečníky i pokročilejší lyžaře.
Na Sternsteinu na Vás čekají tři pestré a 100% zasněžované sjezdovky lehké až střední náročnosti v délce 1550 – 1850 m a speciálně pro radost Vašich dětí moderní dětské hřiště Elefuntasia s pohodlným 179 m dlouhým pojízdným kobercem, obřími sloními figurkami a dalšími zábavnými prvky.

Pro maximální komfort za každého počasí Vás na vrchol Sternsteinu (1 125 m) vyveze pohodlná kabinková a 6sedačková lanovka. U dolní stanice pak najdete příjemné posezení v restauraci se slunnou terasou a česky hovořícím personálem.

Sjezdovky Familienabfahrt, Schlepplifthang, der Standardabfahrt a Slalomhang nabízí lyžařskou zábavu na celkem 5 km sjezdových tratí.

Fotografie ze skiareálu Sternstein