Nově otevřená sjezdovka na Hochfichtu a upravené běžecké stopy Frymburk - Lipno!

30.12.2014 08:18

V lyžařských areálech Lipno, Sternstein a Hochficht u Lipenského jezera panuje pravá zimní atmosféra. Díky výkonnému zasněžovacímu systému a nadílce přírodního sněhu skiareály postupně zprovozňují nové sjezdovky a vleky.

Okolo Frymburku a Lipna nad Vltavou bylo včera najeto 29 km běžeckých stop. Plánek běžeckých stop ke stažení či tisku zobrazíte ZDE.

Denně aktualizované info o sněhových podmínkách zobrazíte ZDE.

 1. Na Hochfichtu je otevřeno 7,4 km sjezdovek a lyžuje se za zvýhodněné ceny. Sleva na balíčkové skipasy platí i během vánočních prázdnin! Nákup zvýhodněných skipasů možný v půjčovnách Lipno Centrum a penzionu U Méďů.
 2. Na Sternsteinu je v provozu komfortní lanovka Sternsteinexpress s krytými kabinkami a 6sedačkami + otevřeno 2 km sjezdovek a dětský park s českými lyžařskými instruktory. Děti do 6 let lyžují zdarma. Na Sternstein jezdí 3 x denně skibus z Černé a zastavuje ve všech obcích na trase. Od 31.12. bude nově otevřena sjezdovka Slalomhang 1 550 m
 3. Ve Skiareálu Lipno je otevřeno 3 km sjezdovek.
 4. Jízdní řád skibusu Černá – Frymburk - Skiareál Lipno Loučovice – Vyšší Brod – Sternstein zde.
  Autobus staví na všech zastávkách dle jízdního řádu v případě, že na nich čekají lidé. V autobusu cestuje stevardka, která cestujícím prodá jízdenku.
 5. Skibus Frymburk – Lipno – Přední Výtoň – Hochficht
  Na přání lze objednat jízdu skibusem na trase Frymburk - Lipno nad Vltavou - Přední Výtoň - Hochficht.
  Rezervace míst možná u p. Horvátha tel: 602 165 335.

—————

Zpět