Cyklostezky a cyklotratě Lipno a okolí

16. 4. 2021 by admin1

Cyklostezky

Typy na cyklotrasy

1. Jezerní cyklostezka Lipno – Frymburk – Přední Výtoň – Lipno (21 km) vede podél jezera. Je celá pokryta kvalitním hladkým asfaltem a je tedy vhodná nejen pro cyklisty, ale také pro milovníky in line bruslí. Trasa kopíruje podél břehu jezero, profilově je rovinatá, plná romantických zákoutí a výhledů na Lipenské jezero. Stezka je v části Lipno – Frymburk večer osvětlena.

Jezerní cyklostezka na Lipně je vhodná pro rodiny s dětmi, úsek Frymburk – Lipno (přehradní hráz) – Přední Výtoň je zcela bez silničního provozu. Výlet je možné pojmout také jako okružní jízdu, pokud budete pokračovat z Přední Výtoně na Frýdavu po silnici s minimálním automobilovým provozem a pak využijete přívoz do Frymburku. Najedete tak téměř přesně vzdálenost půlmaratónu – 21 km, který se na této trase již tradičně běhá a jezdí na in line bruslích. Po trase je připraveno  možností  občerstvení a  dětských hřišť. 

trasu je možné prodloužit přes Frýdava (červená; č. 1019) – Rozcestí u Mostu (č. 1033) – Kyselov – Přední Zvonková (modrá; č. 1020) – Bližší Lhota (převoz) – Horní Planá (č. 33) – Hůrka – Černá v Pošumaví – Milná – Frymburk Celková délka trasy 50,5 km.

2. Lipenská magistrála (58,5 km)

Nově vybudovaná nenáročná páteřová cyklotrasa Lipenská magistrála spojuje hlavní turistická centra Lipenska. Nenáročná trasa vhodná i pro rodiny s dětmi. Trasa:  Nová Pec – Horní Planá – Hůrka – Černá v Pošumaví – Milná – Frymburk – Slupečná – Lipno nad Vltavou – Loučovice – Čertova stěna – Vyšší Brod

3. Vltavským kaňonem (28 km) – možná zkrátit o polovinu a vrátit se zpět z Vyššího Brodu do Lipna vlakem

Nenáročná trasa, vhodná pro rodiny s dětmi. Z Lipna nad Vltavou-Loučovice-kolem přírodní rezervace Čertova stěna a podél nejdivočejší části řeky Vltavy(Čertovy proudy)- do Vyššího Brodu 

4. Stožecká cyklostezka (16 km)

Cyklostezka ze Stožce do Nové Pece je mnohými in-line bruslaři a cyklisty považována nejkrásnější v Čechách. Šestnáctikilometrová trasa s novým povrchem vede nádhernou krajinou NP Šumava a kopíruje meandry řeky Vltavy a železniční trať.

5. Lipno nad Vltavou- Vítkův Hrádek a zpět (25 km)

Cyklotrasa vede krásnou Šumavskou krajinou, po náročném stoupání z Frýdavy  k Vítkovu Hrádku vás čeká odměna v podobě nejkrásnějšího výhledu na jezero i Alpy….

6. Netradiční okruh (50 km)

Lipno nad Vltavou-Frymburk-Vřesná-Milná-Plánička-Muckov – lesní cestou na Bližnou- Dolní Vltavice- přívoz – přes Kyselov do Frymburku- Lipno nad Vltavou

Málo frekventovaný okruh, který vede překrásnou krajinou s jedním stoupáním, možnost osvěžení a vykoupání po cestě…

FLOUTREJL LIPNO
Projeďte si s rodinou  floutrejlovou trasu
OTEVŘENO DENNĚ

5 km dlouhá, lesem vedená cyklotrasa
Speciálně navržená pro bezpečnou jízdu na horském kole
Sjezd bez problému zvládnou i menší děti Nový zážitek z jízdy – plynule, intuitivně a hravě
OTEVÍRACÍ DOBA LANOVÁ DRÁHA JEZERNÍ:
květen a říjen – 09:30 – 18:30 červen – září – 09:00 – 19:30 každé úterý v červenci a srpnu – 9:00 – 23:30
OTEVÍRACÍ DOBA LANOVÁ DRÁHA PROMENADNÍ:
květen, červen, září, říjen – o víkendech – sobota + neděle a svátky – 09:30 – 17:30
červenec a srpen – každý den 9.30 – 17.30

půjčovna kol a in line bruslí

Půjčovny sportovního vybavení na Lipně | Lipno Centrum

Půjčovna a servis | Lipno.info – zážitky a ubytování pro rodiny s dětmi

Hlavní cyklotrasy

Cyklotrasy vyznačeny barevně podle stupně obtížnosti, v tabulce je uveden počet km…

Fotografie z cyklotras