Veslování na Lipně

14. 4. 2021 by Šárka Knotková

Veslování na Lipně

Pod vedením Václava Chalupy sedminásobného medailisty z Mistrovství světa ve veslování a stříbrného medailisty z Olympijských her v Barceloně ve skifu.

Nezáleží zda teprve sbíráte odvahu posadit se na veslařskou loď nebo Vás láká objevovat kouzla lipenska z vodní hladiny. Případně máte sportovnější ambice a cítíte, že veslování je ideální sport pro aerobní cvičení s aktivací všech hlavních svalových skupin.

V programu Lake Rowing Lipno je vítán každý, bez ohledu na výkonnost a fyzický stav. Náš program a individuální péči přizpůsobíme každému účastníkovi.

Náš cíl je jednoduchý, představit Vám veslování jako krásný sport a volnočasovou aktivitu v přírodě, ke které se v dnešní uspěchané době budete rádi vracet.

Ozvěte se nám a zarezervujte si termín veslování připravený na míru právě pro Vás! Na smluvený termín se dostavte v pohodlném sportovním oblečení, které by nemělo být moc volné v oblasti zad. O nic dalšího se nemusíte starat. Loď i vesla Vám zapůjčíme na loděnici.

VBK LIPNO

VBK Lipno – veslařský a bruslařský klub v Lipně nad Vltavou je první a jediný klub v České republice kde si, kromě tradičního rychlostního veslování, můžete vyzkoušet i tzv. příbřežní veslování, jehož popularita jak doma, tak v zahraničí dramaticky narůstá! Kromě toho jsme současně jediný klub v zemi, kterému nevadí ani zamrzlá vodní plocha. Díky tomu se u nás v zimě do sytosti vyřádíte i na bruslích.

Sport a zážitky - Veslování na Lipně

Impulzem k založení klubu, dle slov zakladatele Václava Chalupy, byl olympijský park Rio Lipno 2016. Díky parku bylo ověřeno, že v lokalitě lipenské přehrady je o veslování zájem, a to nejen ze strany turistů, ale i místních obyvatel.

Dalším impulzem byl i zájem českých veslařů, účastnit se regat v tzv. příbřežním veslování – Coastal Rowing (veslování na moři). K uvedené aktivitě je prostředí “českého moře” naprosto ideální.

VBK Lipno disponuje moderním technickým vybavením a lodním parkem jak pro tradiční veslování, tak pro veslování příbřežní.

Bohatá flotila představuje 15 lodí všech možných kategorií, kdy nezapomínáme ani na nezbytnou přípravu na suchu. Při nepřízni počasí a v zimních měsících zajišťujeme přípravu, stejně jako v ostatních oddílech veslování, na veslařských trenažerech.

Máte-li zájem se veslování, případně sportu obecně věnovat aktivně, neváhejte nás navštívit a rozšířit řady členů VBK Lipno!

Vznik klubu je datován k 30. květnu 2017, od kdy je VBK Lipno předsednictvem Českého veslařského klubu přijato mezi ostatní české veslařské kluby. více na stránkách: https://lake-rowing.cz/  

Fotografie z veslování